• Zapraszamy do nowo stworzonej biblioteczki: przeniesienie po kliknięciu Znajdziecie tam dokumenty, artykuły (po polsku i angielsku) oraz poradniki - wszystko w tematach olejowych.

Audi A6 C5 2.4 V6 AML 250tys km przebiegu

wlyszkow

Partner forum
Samochód
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA
I to jest fakt dlatego bywa stosowana jako nośnik dla chemii która potrafi myć. Na stronie RU była mieszana z acetonem bo sama myje słabo. Są obecnie jednak bardziej cywilizowane mieszanki i składniki myjące, bezpieczne dla silników i ich uszczelnień.
 

tomek evo

Partner forum
Samochód
-Skoda Superb
10 litrów? Codziennie przez cały miesiąc dolewał? :)

Kolego @B32 możesz się miesiącami i przez tysiące kilometrów bawić w płukanie albo robisz następująco: Zalewasz płukankę LiquiMoly i płuczesz silnik przez ~15 minut. Wykręcasz świece i zalewasz kilkaset mililitrów na tłoki. Czekasz aż wszystko spłynie. Tłok z zasady ma być szczelny więc jeśli spłynie zbyt szybko np. w pół godziny to delikatnie ruszasz wałem nie więcej niż 90 stopni w jedną i drugą stronę żeby ruszyć pierścienie i ponownie zalewasz. Zmieniasz olej i filtr. Odpalasz i cieszysz się mniejszym poborem oleju.
Jak masz pojemność układu 5 litrów i wlewasz naftę zamiast oleju i to dwukrotnie to nie jest trudno te 10 litrów zużyć. Mowa o czyszczeniu całego układu naftą bo zalanie kilkuset mililitrów na tłoki raczej całego silnik nam nie wyczyści.
 

Zielony34

Użytkownik
Samochód
Renault Laguna II PH II 2.0 F4R 714 135KM + LPG Zenit Blue Box rev.4
zalanie kilkuset mililitrów na tłoki raczej całego silnik nam nie wyczyści.
nikt nie pisał o czyszczeniu CAŁEGO silnika, a jedynie o uruchomieniu pierścieni.
 
Top