• Zapraszamy do nowo stworzonej biblioteczki: przeniesienie po kliknięciu Znajdziecie tam dokumenty, artykuły (po polsku i angielsku) oraz poradniki - wszystko w tematach olejowych.

Dodatki do LPG

cytrus1989

Użytkownik
Samochód
volvo854 N/A+Stag ISA2
Bardzo mało jest specyfików do LPG gdzie dozuje się owy dodatek bezpośrednio do butli. Bądź są mało popularne czy rozpowszechnione.
Osobiście kiedyś wertowałem temat z dodatkami do LPG i praktycznie nie było czegoś takiego a i od "gazowników" nigdy nie słyszałem o czymś takim.
Post kolegi:
natchną mnie do stworzenia tematu.
W ofercie producenta z linku jest dodatek do LPG który dozuje się bezpośrednio do butli:
DATACOL Z350255:
http://datacol.pl/produkt/z350255-srodek-do-czyszczenia-instalacji-zasilania-gazem-lpg/

Po szybki research-u....co można jeszcze dostać podobnego (szukałem na allegro). Znalazłem 2 środki:
BRC BRL9001:
https://allegro.pl/oferta/2-x-srodek-brc-do-czyszczenia-instalacji-lpg-cng-8617511318
oraz
GAT LPG SYSTEM CLEAN & PROTECT:
https://allegro.pl/oferta/gat-lpg-system-clean-protect-120ml-adapter-8555328983

Mam w planach przetestować któryś z tych dodatków bądź inny jak się trafi.
Można komentować i jak ktoś już stosował coś podobnego może napisać opinie i obiekcje.
 
Last edited:

murgos

Użytkownik
Samochód
FCA & スバル
Ciekawa alternatywa (Z350255) aby dostać się na stację paliw o własnych siłach, gdy zawartośc butli z gazem "przypadkiem" wyczerpie się całkowicie , a pompa paliwowa z jakiegoś powodu nie działa ;)
 

Zielony34

Użytkownik
Samochód
Renault Laguna II PH II 2.0 F4R 714 135KM + LPG Zenit Blue Box rev.4
Ja też kiedyś szukałem jakichś dodatków do LPG i nic sensownego nie znalazłem. Podejrzewam, że z tym, co podesłałeś będzie dokładnie tak samo. Same ogólniki, nic konkretnego w opisach. Uważam, że stracisz tylko pieniądze, a nie zyskasz nic. Fajnie, ze środki czyszczą wtryski i reduktor, tylko to, co zbiorą po drodze trafia do komory spalania przez... wtryski. Jak ma chronić zawory, skoro zostanie przepalone w komorze spalania? Stosować co 6 miesięcy BEZ WZGLĘDU NA PRZEBIEG - a czemu nie co tankowanie, albo co 12 miesięcy, albo co 10 tysięcy? To tak samo, jak z tymi wszystkimi dodatkami do czyszczenia wtryskiwaczy, jak pytałem, czy to zastosować, to wyszło na to, że lepiej zalać lepszej benzyny. Tak samo uważam, że jest z takimi dodatkami do LPG - lepiej tankować na sprawdzonych stacjach.
 
Top