Ogólna dyskusja o kryteriach doboru olejów

Moderator: poziom1989

takisobie
Użytkownik
Samochód: -

Ogólna dyskusja o kryteriach doboru olejów

Post autor: takisobie » 20 maja 2019, 23:44

Wątek wydzielony z tego tematu: viewtopic.php?f=24&t=202

---------- admin ---------

przyjrzałem się analizom zużyciowym wstawionym przez Ciebie . Twoja analiza Eurola 0w30 z AR9100 i Castrola po 30tys.który oczywiście że padł ale wartości zużyciowe metali potym przebiegu były idealne a analiza @Mado60 pokazała że Eurol się skończył po 7500km dlatego nie rozumiem zachwytu nad Eurolem 0w30 czy AR9100
tomek evo
Partner forum
Samochód: -Skoda Superb
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Ogólna dyskusja o kryteriach doboru olejów

Post autor: tomek evo » 21 maja 2019, 10:18

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że ta analiza pokazała, ze olej się skończył. Owszem niektóre parametry znacznie się pozmieniały ale dalej są to akceptowalne wartości a jeśli chodzi o zużycie silnika to ten zestaw wypadł więcej niż bardzo dobrze. Weź też pod uwagę sposób eksploatacji bo niby 7,5 tys. tylko ale olej miał gorsze warunki pracy niż w wielu przypadkach po 12 czy nawet 15 tysiącach. U mnie olej Eurol FS 0W30 z AR9200V2 wytrzymał w dość dobrym stanie prawie 15 tysięcy. Niedługo wrzucę analizę z auta znajomego Eurola FS-a 0W30 z AR9100 po niecałych 20 tysiącach (ma już ponad 18 tys zrobione) z 2.0 TDI 140/180 KM.
Awatar użytkownika
Kozenko
Użytkownik
Samochód: BMW F31, 320d (N47) 2013, Suzuki Swift Sport (M16A) 2008
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Kozenko » 21 maja 2019, 10:29

Ja w BMW 320d (N47) jeżdżę na zestawie Eurol Syntence FS 0W-30 + AR9100.
Póki co mam przejechane 6 000 km. Przy 10 000 planuję wymianę i wysyłkę zużytego oleju do analizy.
Jak będę miał wyniki to się podzielę. Myślę, że to jakoś w okolicach sierpnia wypadnie.
BMW F31 320d ED (N47T) - Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 + AR9100
Suzuki Swift Sport (M16A) - Motul 5W-30 8100 X-Clean C3
Awatar użytkownika
cytrynowiec
Ojciec założyciel
Samochód: Octavia III TSI CZDA 150
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: cytrynowiec » 21 maja 2019, 10:52

Chodziło mi o dodatki i ich poziomy oraz funkcje z tym związane. Nie wiem natomiast skąd pomysł aby porównywać te analizy, bo to są inne silniki, inne warunki użytkowania, ale możemy to omawiać w odpowiednich wątkach oraz ich interpretacje czy odczucia z tym związane.
takisobie
Użytkownik

Post autor: takisobie » 21 maja 2019, 12:12

zawsze będą wątpliwości inne silniki, inne warunki użytkowania inne laboratoria . Twoje analizy Eurola i Castrola to taki sam silnik 1.4 TSI, ogólnie te silniki mają dobre wyniki zużycia.a na ile zmniejsza ten lub inny dodatek zużycie bo napewno zmniejsza ale jeśli to ma być 2-4 mg to czy jest to warte zwiekszonego kosztu. (zestaw około 260zł). co do analizy Mando60 biore pod uwage warunki pracy i moge przeciwstawic analize T5 2.0TDI po chipie z takimi warunkami a mniejszym zużyciem na M1 esp 5w30.

Prosze przenieść post wrazie potrzeby
Awatar użytkownika
cytrynowiec
Ojciec założyciel
Samochód: Octavia III TSI CZDA 150
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: cytrynowiec » 21 maja 2019, 16:19

Jakiś groch z kapustą, więc nie ma sensu tego dalej ciągnąć. Zestawienia od czapy to i wnioski od czapy, o kosztach jakie wymieniasz nie wspomnę. Pożyteczne może być to, że wrzucisz analizę i zobaczymy, bo że nie będzie porównywalna z inną już pisałem. Idee natomiast rozumiem, i już kiedyś o tym pisałem z kim innym, ale na razie plany mam inne niż olej solo w moim silniku i UOA z tego.
MADO60
Użytkownik
Samochód: -BMW E90 320d

Post autor: MADO60 » 22 maja 2019, 21:06

takisobie pisze:
.........." co do analizy Mando60 biore pod uwage warunki pracy i moge przeciwstawic analize T5 2.0TDI po chipie z takimi warunkami a mniejszym zużyciem na M1 esp 5w30."

Tylko zobacz kolego jaki mam silnik -to N 47 Bmw na łańcuchu(a właściwie łańcuszku) "owiany już sławą "związaną z problemami z rozrządem. Zejście poniżej 50ppm żelaza w oleju w tym motorze(interwał 10tys.) to duży sukces, więc porównanie z TDI na pasku.(nawet po chipie)...... :o
mariusz.pasterski
Użytkownik
Samochód: -BMW e60 3.0 PB

Post autor: mariusz.pasterski » 22 maja 2019, 22:32

Przecież skoro łańcuszek jak sam go nazwałeś jest mały, to mniej żelaza znajdzie się w oleju z tego względu, że jest mniejszy. Jak już tak patrzysz na to czy olej jest dobry czy nie, to prędzej z dużego łańcucha będzie dużo metalu a z małego mało. Więc ocenanie ilości, żelaza w oleju ze względu na wielkość łańcucha to moim zdaniem średni pomysł ;)
takisobie
Użytkownik

Post autor: takisobie » 23 maja 2019, 10:42

Mado60 zalukaj sobie ( www.oil-club.de/index.php?thread/4211-m ... d-9-800-km ) bez cudownego oleju na jaki się kreuje Eurola (tak samo było swojego czasu z Millersem) a z AR9100 to już prawie "kosmos" czego jakoś w analizach Cytrynowca nie widzę ( Eurol kontra Castrol ) ale miałem nie porównywać tylko wtedy jak stwierdzić w miare obiektywnie czy coś jest wybitne czy jednak jest to dobry olej jak wiele inny . :mrgreen:
miłego dnia życzę a przede wszystkim obiektywizmu
tomek evo
Partner forum
Samochód: -Skoda Superb
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: tomek evo » 23 maja 2019, 14:33

Weź tylko pod uwagę, ze za Eurolem stoją liczne i bardzo kompleksowe analizy czego nigdy nie było w przypadku Millersa. I te analizy czarno na białym pokazują, że są to bardzo dobre produkty. Gdzie widzisz kreowanie Eurola na cudowny produkt? Bo ja co najwyżej widze kreowanie na bardzo dobry produkt a bardzo dobry a cudowny to jest jednak różnica. Masz wiedzę na tematy olejowe wiec proszę abyś nie dobierał słów w ten sposób bo nikt nie twierdzi, ze Eurol jest cudowny tylko co najwyżej, ze jest bardzo dobry. Słowo "cudowny" ma bardzo negatywny wydźwięk w kontekście wszelkich produktów bo bardzo łatwo jest napisać, ze wcale nie jest ten produkt cudowny i w ten sposób zdeprecjonować jakiś produkt. To tak samo jak ja bym napisał, że kreujesz się na wszechwiedzącego a wcale wszechwiedzący nie jesteś. Nigdy wprawdzie nie twierdziłeś, że jesteś wszechwiedzący ale to nie ma znaczenia. Postronnemu obserwatorowi nasunie się skojarzenie z gościem, który myśli, że pozjadał wszystkie rozumy i jego odbiór będzie negatywny. I tak samo jest z olejeni. Ktoś pisze, że dobry olej, fanie parametry a inny napisze, że wcale nie jest taki cudowny i już odbiór tego produktu u wielu osób będzie negatywny i będzie postrzegany jako produkt niegodny uwagi. Obserwuje to na wielu forach i najczęściej jest to używany argument jak ktoś nie ma nic mądrego do napisania dlatego prośba o właściwy dobór słów bo z pewnością masz na tyle szeroką wiedze, ze nie musisz uciekać się do tego typu argumentów. Wracając do Millersa to ja osobiście uważam, że są to produkty naprawdę wysokiej jakości tylko cenowo jest to już wysoka półka i często można znaleźć interesujące alternatywy dla nich. Mam bardzo wielu Klientów, którzy stosują tylko Millersa i nawet nie chcą słyszeć o innym oleju.
Jakiego masz faworyta wśród olejów z aprobatą 504/507 w cenie do 200,00 zł za 5 litrów?
ODPOWIEDZ